Jak najlepiej zorganizować pierwszy taniec na weselu?

Jak najlepiej zorganizować pierwszy taniec na weselu?

W oczekiwaniu na swój ślub oraz wesele czas płynie bardzo szybko, a organizacja wszystkiego w wyznaczonym czasie wydaje się niemożliwa. Dlatego tak istotne jest, aby o pierwszym weselnym tańcu pomyśleć jak najszybciej, aby zdążyć z przygotowaniem się i nauką choreografii.

Jednym z ważnych aspektów do omówienia jest niezaprzeczalnie kwestia zorganizowania sali weselnej. To w większości wypadków w głowach kobiet rodzi się w związku z tym wyobrażenie o swoim wymarzonym pierwszym tańcu. Ze wszystkich sił namawia w związku z tym narzeczonego, by zdecydować się na ich wspólny pierwszy taniec w czasie wesela.

Pierwszy taniec nowożeńców – jak zaplanować? 

Dla wielu par nie jest to tak naprawdę łatwa decyzja. Wielu ludzi jest z natury wstydliwa i nie czuje się komfortowo w trakcie występów publicznych. Jeśli przychodzi mu to z łatwością, to wskazuje to o doświadczeniu nabytym w przeszłości. W związku z tym wahamy się z decyzją, czy ryzykować miesiące spędzone na ćwiczeniach układu oraz nauki kroków w takt melodii. To trwa aż tyle? Niekiedy tak, bo przecież nie każdy jest urodzonym tancerzem.

Jaki styl tańca i piosenka będzie idealna?

Jeśli jednakże zdecydujemy się na ten krok, ważne jest, ażeby wybrać stosowny utwór. Taki do jakiego będziemy tańczyć z radością. To zależy tylko od nas i naszych indywidualnych preferencji.

Jeżeli chęci są duże, ale czujemy się zagubieni, powinniśmy zapisać się do specjalnych szkół tańca, które oferują naukę układu „pierwszy taniec weselny”. Po naradzie z instruktorem zdecydujemy się na odpowiedni utwór i styl, a specjalista ułoży nam choreografię, jaką będziemy ćwiczyć. Jeżeli czujemy się na siłach, możemy zastanowić się nad tym sami, bez udziału osób trzecich. Wówczas możemy zacząć trenować wykreowany w głowach układ bądź zainspirować się gotowym, podejrzanym w Internecie czy telewizji.

Jaka powinna być choreografia naszego tańca weselnego?

Jeśli jesteśmy z natury wstydliwi, a wszelkie występy peszą nas, nie powinniśmy tego bagatelizować. Żywiołowy występ „na żywo”, może nam nie wyjść i poczujemy się upokorzeni. W związku z tym gdy pragniemy spełnić swoje marzenie i zatańczyć, powinniśmy się do tego poprawnie przygotować. Wszystko po to, aby czuć się dobrze w tym najważniejszym dniu.

Panie mogą doprowadzić do doskonałości kroki, trenując w różnych strojach, najlepiej utrudniać sobie zadanie, ćwicząc w ciężkich sukienkach lub spódnicach. Pamiętajmy, że suknia ślubna układa się w tańcu nieco inaczej niż dres. Panowie niech ubiorą mało komfortowe buty, by trenując unoszenia lub obroty przyzwyczaić się do tańca na sali weselnej, gdzie może być ślisko.

Sam taniec niech jest odzwierciedleniem naszych osobowości, niech przejawia nasze charaktery. Jeśli para to naturalni i otwarci ludzie wybierzmy przykładowo szalony miks walca z cza-czą. Jeśli mamy do czynienia z osobami cichymi oraz raczej wycofanymi, niech będzie to uczuciowy fokstrot z klasycznym utworem.

Jakie problemy mogą się pojawić w trakcie pierwszego tańca weselnego?

Na pewno nie warto zrażać się przy pomyłkach, niezależnie na ćwiczeniach, czy też już na samym weselu. Jeśli nie jesteś urodzonym tancerzem, wszyscy Twoi bliscy wiedzą o tym! Z pewnością zaskoczysz ich pozytywnie. Pomyłki wynikają ze stresu lub zbyt krótkiego czasu przygotowania. Warto podejść do tańca pozytywnie i wspólnie śmiać się z Waszych potknięć. Filmy i zdjęcia będą wspaniałą pamiątką na wiele lat, którą w przyszłości obejrzycie z uśmiechem na ustach.

Informacje
Dodany przez użytkownika: Seweryn Bąk
Oceń
Ocena: brak
Liczba ocen: 0
Więcej od Seweryn Bąk
Jakie usługi świadczy zakład pogrzebowy?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Jak najlepiej zorganizować pierwszy taniec na weselu?
Komentarze: 1
Ocena: brak
Artykuły w kategorii Prawo i społeczeństwo
Jakie usługi świadczy zakład pogrzebowy?
Komentarze: 0
Ocena: brak
Tagi artykułu
Komentarze
Olgierd Pawłowski

Ja polecam wybrać się na specjalny kurs żeby dobrze wypaść.

Oceń
  • 0
  • 0
Dodaj komentarz