Dekoracje pozwalające na doskonałą aranżację wnętrz

Dekoracje pozwalające na doskonałą aranżację wnętrz

Urządzanie domu bądź mieszkania mimo pozoru łatwego zadania, nie jest proste. Trzeba pomyśleć o meblach jak komoda, szafa czy łóżko. Kolejnym krokiem są dodatki, które dopełnią aranżację pomieszczenia. Odpowiednie lampy, zasłony czy dodatki muszą być dokładnie przeanalizowane i dopasowane tak, aby mieszkanie sprawiało wrażenie przytulnego i harmonijnego wnętrza. Nie ma nic gorszego, aniżeli różne pomieszczenia, które się gryzą ze sobą!

Jakie dodatki w stylu skandynawskim wybrać? 

Styl skandynawski, jak samo określenie definiuje, ma wiele wspólnego ze stylistyką fińską, duńską oraz szwedzką. Jest bardzo popularny ze względu na swoją uniwersalność i olbrzymią dostępność przedmiotów w konkurencyjnych cenach. Produkty w stylu skandynawskim da się zakupić dosłownie wszędzie – w sklepach online, na targach czy znaleźć nawet na strychu u babci. Aranżując dom w stylu skandynawskim, wskazane jest zainwestować w porządne oraz ciekawie prezentujące się lampy. Światło we wnętrzu tego typu odgrywa niesłychanie istotną rolę. Lampa jednak nie powinna być duża, a także wytworzona z naturalnych materiałów.

Kolejnym dodatkiem, który super wpasowuje się w klimat skandynawski to ramki na zdjęcia. Można w nich wstawić nie tylko rodzinne zdjęcia, ale dodatkowo ciekawe grafiki lub plakaty.

Jakie dodatki w stylu glamour wybrać? 

Glamour to w szczególności blask i elegancja. W większości wypadków styl ten kojarzy się z luksusem, w związku z tym przy doborze elementów dekoracji powinno się postawić na dodatki cechujące się wysoką jakością. Podstawowymi barwami w tym przypadku są biel i czerń, jednak często oprócz tego dodaje się także jeszcze jeden wyraźniejszy akcent kolorystyczny. Jak wcześniej wspominaliśmy, w tym przypadku istotny jest w szczególności blask, w związku z tym powinniśmy postawić na jasne oświetlenie. Doskonałym wyborem będą lampy w stylu glamour z błyszczącymi dodatkami i kryształkami, które fajnie podkreślają światło. Prócz tego nie można zapominać o sporych lustrach w oryginalnych ramach, które nie tylko optycznie zwiększają przestrzeń, ale również wprowadzają do niej jeszcze więcej światła.

Jakie dodatki w stylu marynistycznym wybrać? 

Figurki mew, rybek czy marynarzy jako dekoracja domu? Tak, to możliwe! Styl ten jest nazywany marynistyczny. Oddaje aranżację całkowicie nadmorską. Mile widziane są tutaj zasłony, poduszki oraz dywany w paski, kotwice czy gwiazdy. Jako dekoracja mogą być wiosła na ścianie, lampy rybackie albo statki zamknięte w butelkach szklanych. Kolory, jakie dominują w tym stylu to biały, błękitny, granatowy lub czerwony.

Informacje
Kategoria: Dom i ogród
Dodany przez użytkownika: Gustaw Pawlak
Oceń
Ocena: brak
Liczba ocen: 0
Więcej od Gustaw Pawlak
Artykuły w kategorii Dom i ogród
Tagi artykułu
Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz